AKUMULAČNÍ NÁDRŽE A ČERPADLOVÉ SKUPINY ROMOTOP

AKUMULAČNÍ NÁDRŽE A ČERPADLOVÉ SKUPINY ROMOTOP

29.8.2010

Komplexní řešení úsporného topného systému. Moderní krby a kamna s teplovodním výměníkem ve spojení se solárními systémy a akumulační nádobou, za podpory čerpadlových skupin nabízí maximální komfort a úspory při vytápění obydlí.


 

Akumulační nádrže

K nejlepší účinnosti spalování v teplovodních kamnech (vložce) a tím k nejlepší ekonomice provozu dochází vždy při topení na jmenovitý výkon. Protože v průběhu roku často nelze využít plný jmenovitý výkon kamen (vložky) k vytápění, je vhodné doplnit otopnou soustavu o akumulační nádrž. Do ní můžete ukládat přebytečný výkon, který lze využít ve chvílích, kdy v kamnech (vložce) netopíte. Doporučený objem akumulační nádrže je cca 50 L na 1 kW jmenovitého výkonu kamen (vložky) do topného okruhu.

 

Akumulačních nádrží je celá řada. Lze do nich připojovat další zdroje tepla (např. solární kolektory), umožňují použití bivalentního zdroje (např. el. topné těleso) ve chvílích, kdy nemáte náladu topit v kamnech (vložce) nebo je možné je využít pomocí vnořeného zásobníku či trubkového výměníku pro ohřev teplé vody na mytí.

Akumulační nádrž zvýší komfortnost vytápění Vašeho domu a zároveň myslí na budoucnost díky možnosti dodatečného napojení dalších zdrojů tepla.

nabídka akumulačních nádrží

 

Čerpadlové skupiny
Čerpadlové skupiny urychlují instalaci teplovodních kamen (vložky) tím, že obsahují všechny důležité komponenty nutné pro ochranu topidla a správnou funkci topení i ohřevu teplé vody. Jsou určeny pro montáž přímo na výstupní potrubí zdroje tepla nebo na zeď.

 

Čerpadlová skupina CS TSV VDM je určena pro topidla s akumulační nádobou, s možností ohřevu teplé vody.

Skupina CS TSV VDM obsahuje:
• čerpadlo topného systému
• čerpadlo kotlové
• termostatický směšovací ventil TSV2
• 2 kulové ventily připojení topného systému
• třícestný směšovací ventil topného systému

Čerpadlová skupina CS TSV VDM udržuje teplotu zpátečky do kotle na 65°C a tím zabraňuje kondenzaci a dehtování. Voda do topného systému (a tedy výkon pro topný systém) je směšována třícestným směšovacím ventilem buď s ručním ovládáním anebo elektronickou regulací. Přebytky výkonu topidla se ukládají do akumulační nádrže, odkud jsou automaticky čerpány po vyhasnutí.

CS TSV VDM

Čerpadlová skupina CS VMX je určena pro všechny druhy kamen, krbových vložek a kotlů. Směšuje vodu topného systému i výstupní vodu bez škrcení.

Skupina CS VMX obsahuje:
• čerpadlo topného systému
• 2 kulové ventily s teploměry pro připojení topného systému
• čtyřcestný směšovací ventil topného systému i topidla
• automatický bypass topného systému

Čerpadlová skupina CS VMX umožňuje řídit teplotu topného systému. Díky regulaci bez škrcení (neomezuje při regulaci průtok ani topným systémem, ani topidlem). Bypass s nastavitelnou tlakovou diferencí zamezuje hluku v termostatických hlavicích při jejich zavírání.

 

CS VMX

Čerpadlová skupina CS TSV je určena pro kamna (vložky) na tuhá paliva bez akumulační nádoby, s možností ohřevu teplé vody.

Skupina CS TSV obsahuje :
• čerpadlo topného systému
• čerpadlo kotlové
• termostatický směšovací ventil TSV2
• 2 kulové ventily připojení

Čerpadlová skupina CS TSV udržuje teplotu zpátečky do kotle na 65°C a tím zabraňuje kondenzaci a dehtování kotle. Voda do topného systému je automaticky směšována na teplotu, odpovídající výkonu topidla. Může pracovat při malém výkonu např. s teplotami 75/65°C na topidle, 50/40°C na topném systému.

 

CS TSV

nabídka čerpadlových skupin


S výběrem vhodné akumulační nádrže, čerpadlové skupiny Vám rádi pomůžeme, kontaktujte nás prosím na adrese projekt@romotop.cz.